zabawki edukacyjne dla psa

Zabawki edukacyjne dla psa

27 10 2021 | Zabawa | 0 komentarzy

j

Autor: Magda

Czas czytania: / Liczba słów:

Jest wiele sposobów spędzania czasu z psem, które każdy opiekun psa powinien poznać. Można chodzić na długie spacery, uczyć psa nowych sztuczek lub zająć mu czas na długo wykorzystując zabawki edukacyjne dla psa. Tym ostatnim poświęcimy ten artykuł.

Zabawy z psem

Każdy właściciel doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest codzienne wychodzenie z pupilem na spacery i to nie tylko po to, aby zwierzę mogło załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Bardzo istotne jest, aby podczas wspólnego wyjścia zapewnić zwierzakowi różne rozrywki i zabawy, które pomogą mu rozładować nagromadzoną energię. Oczywiście aktywność jakiej potrzebuje pies będzie uzależniona od rasy, ale nie ulega wątpliwości ze każdy psiak lubi węszyć, sprawdzać, czy ponosić patyk w pysku a bez wątpienia uwielbia spędzać czas ze swoim opiekunem.

Pewnie wielu z Was zdarzyło się, iż stając się szczęśliwym posiadaczem pieska, po powrocie z pracy zastał w domu istne pobojowisko jak po przejściu huraganu. Co to może oznaczać? Przede wszystkim to, że nasz pies ma za dużo niespożytkowanej energii. I zanim zaczniemy się zastanawiać czy był to dobry wybór?, czy ta rasa jest dopasowana do naszego stylu życia? Czy będziemy mogli poświęcać odpowiednią ilość czasu na spacery i zabawy na zewnątrz? Spróbujmy zapewnić rozrywkę naszemu pupilowi, nawet gdy nie ma nas w domu! W jaki sposób? Otóż zabawki edukacyjne dla psa, to strzał w dziesiątkę…

Zabawki edukacyjne dla psa

Dostępnych jest kilka rodzajów zabawek interaktywnych dla psów, które świetnie zajmują czas, rozwijają wiele instynktów, tak że pies nie ma czasu ani ochoty gryźć kolejnej pary butów, kanapy czy wyrzucania śmieci z kosza na całe mieszkanie.

Zabawki pobudzające- to taki rodzaj gdzie pies musi szybko nosem lub łapką wprawić w ruch przedmiot aby wypadły z niego smakołyki. Świetnym przykładem jest kula-smakula, gdy już smaczki wypadną na podłogę, to psiak może zacząć węszyć i szukać. Oczywiście psy są bardzo inteligentne i po pewnym czasie doskonale będą wiedzieć jak uderzać aby dostać się do pyszności, dlatego kule dostępne są w różnych stopniach trudności. Świetna zabawa aby zająć czymś psy aktywne z pewnością będą zadowolone i będą chciały więcej.

Zabawki wyciszające- z kolei ten rodzaj zabawek edukacyjnych ma za zadanie wyciszyć psa i sprawić żeby się skupił. W tym rodzaju zabawek wykorzystujemy gumowe przedmioty, które są na tyle miękkie, że pies może ściskać w pysku. Do środka możemy włożyć przysmaki o konsystencji pasztetu, pies musi tak operować przedmiotem, aby to co najpyszniejsze udało się wycisnąć przez otworki i zjeść. Dodatkowo każdy rodzaj żucia czy przygryzania nie zostaje obojętny dla zębów, więc i to przyczyni się do zachowania lepszej higieny w jamie ustnej naszego pupila.

Zabawki rozwijające kreatywność- dokładnie tak, chodzi o zabawki które będą rozwijać inteligencję u naszego pupila. Ten rodzaj zazwyczaj posiada różne zagadkowe zamknięcia i to psiak musi wymyślić jak dostać się do środka, aby wydobyć smakołyk i go zjeść. Mogą to być piramidki z szufladkami, bądź pudełka ze specjalnymi wieczkami. Kolejny pomysł to mata węchowa, mata ma dużo ukrytych kieszonek i zakamarków, w których to chowamy smakołyki.

Jeżeli nasz pupil je zbyt łapczywie i szybko to warto zaopatrzyć się w specjalną miskę spowalniającą jedzenie. W zagłębienia, oraz różne wypustki w które jest wyposażona ta specjalna micha wkładamy karmę, suchą lub mokrą i nasz zwierzak ma za zadanie wydobyć ją ze środka. Od razu uspokajamy że nie jest to trudne ani skomplikowane, ale pies będzie musiał wykazać odrobinę cierpliwości i kreatywności.

mata węchowa dla psa

Zabawki edukacyjne dla psa – podsumowanie

Zabawki edukacyjne dla psa które opisaliśmy powyżej, to niektóre z ogólnodostępnych zabawek dla psów. Jeżeli ktoś zastanawia się czy jego pies w ogóle potrzebuje czegoś takiego, to odpowiedź może być tylko jedna! Oczywiście że potrzebuje. To pomoże mu spędzać czas gdy zostaje sam, rozwija cierpliwość u psa oraz inteligencję. Każdy rodzaj aktywności jest dla psa super sprawą, a jeżeli posiadamy pupila, który ma niezużyte pokłady energii i nawet jeżeli biega cały dzień, to i tak nie ma dość, to uwierzcie że dla tego typu psów najlepsze na zmęczenie są właśnie zabawy edukacyjne.

Takie rozwiązanie jest idealne, ponieważ psy na przykład owczarki niemieckie są niezniszczalne w trakcie zabaw ruchowych typu rzucanie patyka, ale uwielbiają kiedy daje im się zadania do wykonania, kiedy muszą się uczyć czegoś nowego i wykazywać się inteligencją. Zapewniam że godzina kreatywnej zabawy, może zastąpić kilka godzin biegania bez celu. O innych pomysłach na zabawy pisaliśmy tez tutaj.

Tak więc udajmy się do sklepu zoologicznego gdzie znajdziemy szeroki wybór zabawek interaktywnych dla psa. Tam uzyskamy fachową pomoc na temat tego, które zabawki edukacyjne dla psa będą najlepsze dla naszego zwierzaka. Przy wyborze wszystko ma znaczenie, musimy dobrać odpowiedni rozmiar z odpowiednimi otworkami, ważna jest rasa psa, jego charakter i co lubi jeść. Są zwierzaki które na przykład w ogóle nie jedzą suchej karmy, więc tutaj oczywiście wybór będzie dotyczył tylko zabawek gdzie możemy umieścić karmę mokrą lub smakołyki. Jest wiele niuansów, bo pamiętajmy że nie ma dwóch takich samych psów i dlatego warto posłuchać dobrej rady w profesjonalnym miejscu i zapewnić naszemu ulubieńcowi super rozrywkę.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Przeczytaj również