Wyprawka dla kota, czyli podstawowe wyposażenie dla kota

24 11 2020 | Nowy domownik | 0 komentarzy

j

Autor: Magda

Czas czytania: / Liczba słów:

Przyjmując kota pod swój dach, powinno się pomyśleć o skompletowaniu odpowiedniej wyprawki. Przygotowanie takiego wyposażenia pozwoli na otoczenie zwierzaka odpowiednią opieką oraz za zapewnienie mu komfortu w nowym miejscu. Dlatego otoczenie, w którym będzie przebywał nasz czworonożny przyjaciel, musi stwarzać mu odpowiednie warunki rozwoju i zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych. Na wyprawkę dla kota składa się kilka podstawowych elementów, o zakupie których należy pomyśleć przed przybyciem pupila do domu. Jakie wyposażenie dla kota jest niezbędne? – o tym informuje poniższy artykuł.

Miski oraz poidełka dla kota

Pojemniki na jedzenie, które planujemy zakupić dla naszego nowego pupila powinny obejmować miski na karmę suchą oraz mokrą. Najlepszą opcją jest wybór stabilnych oraz łatwych do mycia pojemników. Idealne okazują się w tym przypadku ceramiczne miseczki, które nie ślizgają się po podłożu oraz mogą służyć pupilowi przez długi czas. Dla kotów z krótkimi pyszczkami odpowiednie będą pojemniki szerokie, które pozwolą im na swobodne wyjadanie karmy bez zaginania wrażliwych wąsów czuciowych zwierzaka. Ważne jest też, aby zapewnić kotu pojemnik na wodę, którym może być zarówno zwykła miseczka, jak i specjalne poidełko, które dostosowane jest do pupili, które lubią pić wodę prosto z kranu. Jedzenie można podawać futrzakowi również za pomocą automatycznych dozowników, posiadających przezroczyste pojemniki na karmę.

Kuweta dla kota

Koty są z reguły dbającymi o czystość zwierzętami domowymi. Same potrafią dbać o higienę osobistą, wylizując każdą z części swojego ciała. Do tego typu czynności należy również codzienna kocia toaleta. Aby zapewnić pupilowi odpowiednie warunki do załatwiania tego typu potrzeb, należy zainwestować w kuwetę, w której będzie mógł swobodnie się poruszać. Spośród oferowanych przez producentów kuwet, możemy wybierać pomiędzy pojemnikami otwartymi, z ramką, krytymi bez drzwiczek, krytymi z drzwiczkami, krytymi z szufladą, kuwetami dla małych kotków, z wejściem od góry lub pochłaniającymi nieprzyjemne zapachy.

Najchętniej wybieranymi produktami są kuwety posiadające wejście od góry. Są to pojemniki nie tylko łatwe w opróżnianiu i czyszczeniu, ale także zapobiegające rozsypywaniu przez kota żwirku czy piasku po mieszkaniu. Pupil kopiąc dołek w takiej kuwecie nie tylko nie rozsypuje jej zawartości dookoła, ale wychodząc z niej także wyciera sobie łapki o górną część zabudowy. Dzięki temu nieczystości nie roznoszą się do innych pomieszczeń.

Kupując kuwetę, powinniśmy także dobrać do niej wygodną w użyciu łopatkę do wyrzucania kocich odchodów. Wnętrze pojemnika najlepiej jest wypełnić grubo lub drobnoziarnistym żwirkiem. Występują one w postaci drewnianej lub wykonanej z naturalnych włókien.

Legowisko dla kota

Miejsce do spania dla kota powinno przede wszystkich charakteryzować się wysoką jakością. Najlepsze okazują się legowiska wykonane z odpornego na przetarcia materiału, w który pupil lubi często wbijać swoje pazurki lub zęby. Materiał ten powinien być także miękki i przytulny, aby kot czuł się w legowisku komfortowo i bezpiecznie. W miejscu tym pupil będzie spędzał większość swojego czasu, dlatego jak najbardziej musi ono odpowiadać jego oczekiwaniom oraz być dopasowane do rozmiarów czworonoga. Jak wiadomo, koty lubią czystość. Z tego powodu, ważną kwestią przy zakupie legowiska będzie możliwość jego prania. Wśród dostępnych produktów możemy nabyć proste, małe legowiska z wygodną poduszką lub zabudowane miejsca do spania z wejściem z przodu.

Drapak dla kota

Każdy kot, niezależnie od wieku, uwielbia ostrzyć swoje pazurki. Jest to jego naturalna potrzeba oraz codziennie wykonywana czynność. Jeśli chcemy zachować swoje meble w dobrym stanie, warto pomyśleć o zapewnieniu pupilowi odpowiedniego miejsca do drapania. Służą do tego specjalne drapaki dla kotów. To, na jaki się zdecydujemy zależy od kilku bardzo ważnych kwestii. Po pierwsze przyrząd ten powinien być dla kota bezpieczny oraz stabilny. Kot ostrząc pazurki, często się pręży i opiera cały ciężar swojego ciała na drapanym przedmiocie. Z tego powodu drapak musi stawiać opór pupilowi i nie przewracać się. Część drapaków może być zamontowana na suficie lub na ścianie, dzięki czemu stają się stabilniejsze. Wielkość drapaka zależeć powinna od ilości kotów, które posiadamy. Im jest ich więcej, tym większy powinien być gadżet. Drapaki zwykle owinięte są sizalem i miękkimi tkaninami, które stwarzają kotu dodatkowy komfort użytkowania.

Kot

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Domowe rośliny trujące dla kotów - 20+ gatunków - […] […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Przeczytaj również