Do codziennych obowiązków właścicieli pupili należy między innymi zabawa ze zwierzakiem. Psy czy koty, poza zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych, wymagają również częstych figli i pieszczot. Pomaga to odstresować zwierzę domowe, zapewnić mu rozrywkę, dzięki czemu będzie mniej rozrabiało oraz poprawi stan psychiczny pupila.
Choć koty to zwierzęta, które często lubią chadzać własnymi ścieżkami i wydaje się nam, iż nie potrzebują tyle uwagi co inne zwierzęta domowe, to jednak zapewnienie im codziennej rozrywki jest nieodłącznym elementem w wychowywaniu pupili. Do zabawy z kotami przeznaczonych jest wiele gadżetów, które przyciągną jego uwagę, a jednocześnie uchronią ręce przed zadrapaniami. Jakie najlepiej zabawki dla kota wybrać? Kilka propozycji znajduje się w poniższym artykule.
Spis treści
Zabawka dla kota – wędka
Wędki należą do jednych z najczęściej wybieranych przez właścicieli zabawek dla kota. Cieszą się również dużą popularnością wśród samych pupili. Dostępne modele obejmują, między innymi długie wędki teleskopowe oraz gadżety krótsze, wyposażone w kolorowe piórka bądź zawieszki na sznurku czy gumce. Wybór wędki dla kota powinien zależeć przede wszystkim od jego osobistych upodobań. Ważne jest przecież, aby to pupil najbardziej cieszył się z takiej zabawki. Szeroka gama produktów dostępnych na rynku obejmuje:
- wędki na drewnianym trzonie,
- wędki na plastikowej rączce,
- wędki z piórkami,
- wędki z pluszakiem,
- wędki z gumką lub sznurkiem,
- wędki bez przedłużenia w postaci sznurka lub gumy.
Ważne jest również samo użytkowanie gadżetu przez właściciela kota. Zrażony do zabawki pupil, może stracić zainteresowanie nią lub się jej bać.
Gryzaki dla kota
Aby zachować meble w dobrym stanie, można zainwestować w specjalne gryzaki dla kotów. Pod naszą nieobecność pupile często z nudów dopuszczają się niszczenia obić kanap, krzeseł lub innych mebli znajdujących się w domu. Gryzak może być niezbędnym gadżetem dla właścicieli zwierzaków, które lubią podgryzać dosłownie wszystko. Poza tym, zabawka tego rodzaju służy także do ostrzenia zębów pupila oraz pomagają w higienie jego jamy ustnej. Gryzaki dla kotów występują w różnych modelach i rozmiarach. W tym przypadku również ważne są preferencje naszego pupila. Można zatem spotkać gryzaki w postaci koła zębatego w małymi, gumowymi wypustkami, gryzaki czyszczące zęby czy też plastikowe gryzaki o różnych kształtach.
Gadżety dla kota
Wśród dostępnych zabawek dla kota, warto zwrócić także uwagę, między innymi na piłki, piórka czy też maskotki. Najlepiej sprawdzają się miękkie oraz lekkie zabawki, które pupil będzie mógł gryźć, drapać i podrzucać w taki sposób, aby nie zrobiły mu krzywdy. Ważne są w tym przypadku także walory kolorystyczne, które skupią całą uwagę kota na zabawce oraz wzbudzą jego zainteresowanie. Jak wiadomo, źle dobrana do pupila zabawka szybko go znudzi i trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowego gadżetu.
Zabawka interaktywna dla kota – czy to dobry pomysł?
Koty, tak jak i inne pupile, szczególnie nudzą się podczas nieobecności właściciela w domu. Dlatego też należy zadbać o zapewnienie im odpowiedniej rozrywki, kiedy zostają zdane same na siebie. Dobrym rozwiązaniem są w tym przypadku interaktywne zabawki dla kota na baterie. Do najbardziej lubianych zajęć oraz leżących głęboko w naturze kota nawyków należy polowanie. Zwierzęta domowe, mimo iż nie muszą robić tego na co dzień, aby zdobyć pożywienie, nie tracą jednak instynktu łowcy. Kot, który nie może polować, chociażby na różnego rodzaju zabawki, szybko się nudzi i popada we frustrację. Interaktywne zabawki wychodzą zatem naprzeciw oczekiwaniom pupili i pozwalają zapewnić im namiastkę prawdziwego polowania. Wpływa to nie tylko na dobre samopoczucie kota, ale sprawia także, iż jest on grzeczny i nie niszczy obiektów znajdujących się w domu. Przed wyborem odpowiedniej zabawki interaktywnej, warto zaobserwować codzienne zachowania i zwyczaje kota. Pozwoli to na znalezienie dla pupila gadżetu odpowiadającego jego wymaganiom i preferencjom. Zadaniem zabawek interaktywnych jest przede wszystkim zapewnienie możliwości polowania pupilowi, który poprzez swój instynkt jest wręcz zmuszony do tego typu czynności.
0 komentarzy