Jak bawić się z kotem? Jak zająć kotu czas?

14 10 2020 | Zabawa | 0 komentarzy

j

Autor: Magda

Czas czytania: / Liczba słów:

Codzienna zabawa kotem jest bardzo ważna. Pupilowi powinno zapewniać się odpowiednią ilość rozrywki każdego dnia, niezależnie od naszego nastroju czy nastawienia. Czynności tego rodzaju przyczyniają się do poprawy samopoczucia pupila, zaspokajają jego łowieckie instynkty, zapobiegają znudzeniu oraz zapewniają kotu odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Zabawa ze zwierzakiem jest także dobrym sposobem na umacnianie więzi pomiędzy nim a właścicielem. Dzięki temu kot zdobywa zaufanie i czuje się swobodnie w domowym otoczeniu.

Najlepsze zabawy dla kota

Zabawę można zapewnić kotu za pomocą różnych gadżetów dostępnych na rynku. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Część z nich przeznaczona jest do użytku codziennego, a część stanowi urozmaicenie w życiu pupila. Dlatego warto pomyśleć o różnych typach i modelach zabawek, aby kot nie czuł się znudzony i aby szybko nie stracił zainteresowania zabawkami.
W szerokiej gamie produktów, jakie oferują sprzedawcy możemy odnaleźć wiele ciekawych gadżetów zapewniających rozrywkę kotu. Wybór zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób pupil lubi się bawić oraz jakie zabawki najbardziej przyciągają jego uwagę. Wśród dostępnych rodzajów gadżetów dla kota, możemy wybierać pomiędzy piłkami, wędkami, pluszakami, gryzakami, zabawkami z kocimiętką, tunelami czy też zabawkami interaktywnymi. Dobrym rozwiązanie dla tych zwierzaków będą również wskaźniki laserowe, dzięki którym koty mogą polować na migające światełko. Pozwoli to na zaspokojenie ich instynktu łowcy.

Bawić się z kotem można także bez użycia powyższych gadżetów. Zwierzęta te lubią głaskanie, drapanie oraz różnorodne pieszczoty, które umacniają ich więź z właścicielami.

Ile zabawy w ciągu dnia potrzebują koty?

To, ile dany pupil potrzebuje zabawy każdego dnia, zależy od jego osobistych upodobań. Niektóre koty całymi godzinami mogą domagać się figli i pieszczot, podczas gdy inne będą raczej stroniły od tego typu czynności. Nastawienie kota do zabawy w dużej mierze zależy od jego wychowania. Jeśli pupil od małego uczony był tego typu rozrywki, prawdopodobnie zostanie to w jego naturze i będzie on skory do codziennych figli. Jednak nawet koty, które znaczną część doby przesypiają, również wymagają odpowiedniej ilości zabawy.

Kotu powinno zapewniać się zabawę minimum dwa razy dziennie po piętnaście minut. Niezależnie od tego czy robimy to za pomocą różnorodnych zabawek czy bez, pupil powinien otrzymać chociaż taką ilość codziennej rozrywki. Młode kotki potrzebują jej znacznie więcej niż dorosłe pupile. Zależy to między innymi od mniejszej ilości czasu, jaką są one w stanie poświęcić na sen w ciągu dnia. Małe kotki śpią dużo mniej niż starsze, dlatego będą potrzebowały więcej uwagi od właściciela. Często jednak zdarza się tak, iż kocięta same organizują sobie rozrywki, podczas gdy dorosłe osobniki wymagają odpowiedniej zachęty i inicjatywy ze strony właściciela.

Koty, którym przez dłuższy czas nie zapewnia się rozrywki lub które mają jej zbyt mało, mogą wprawić je w stagnację, przez co stracą całkowicie zainteresowanie zabawą z właścicielem. Zabawą nie jest zakup kolejnej zabawki dla kota i pozostawienie ich samym sobie. Właściciel pupila powinien brać czynny udział w jego codziennych rozrywkach, aby kot był do niego bardziej przywiązany i skory do codziennej zabawy. Pupil zdany wyłącznie na siebie może nie tylko się nudzić, ale nawet popaść w depresję.

W jaki sposób można bawić się z kotem?

Wiele osób uważa koty za zwierzęta leniwe, lubiące wylegiwać się w promieniach słońca i raczej mało zainteresowane zabawą. Prawda jest taka, iż większość dobrze zadbanych i wychowanych kotów będzie domagała się uwagi oraz aktywności fizycznej. Dobrym sposobem na jej zapewnienie jest zabranie kota na spacer na świeżym powietrzu. Każde zwierzę musi zaczerpnąć rucha na zewnątrz, niezależnie od tego czy jest domatorem czy nie. Minimalna aktywność na świeżym powietrzu to podstawa w wychowaniu każdego pupila.

Jak już wspomniano, bawić się z kotem można również za pomocą różnego rodzaju zabawek. Dzięki nim łatwo można zachęcić zwierzę do aktywności fizycznej i sprawić, iż kot będzie zadowolony przez resztę dnia.

Kot

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Przeczytaj również