dog niemiecki

Dog niemiecki – książę wszystkich psów

18 12 2020 | Nowy domownik | 0 komentarzy

j

Autor: Klaudia

Czas czytania: / Liczba słów:

Dogi niemieckie są ogromne, ważą zazwyczaj ponad 60kg i mierzą w kłębie około 80cm. Ciekawostką jest to, że od wielu lat psy z tej rasy zajmują pierwsze miejsca w rekordzie wzrostu. Te psy występują w sześciu umaszczeniach takich, jak: żółty, pręgowany, arlekin (biało czarny), czarny, błękitny, merle (siwa sierść z czarnymi łatami).


Charakter psa


Chociaż wygląd tych psów nakazuje ostrożność i dystans, jest to bardzo mylne spostrzeżenie. Ta rasa jest wyjątkowo łagodna, przyjacielska, zrównoważona i serdeczna. Dogi uwielbiają dzieci, jednak ze względu na swoje spore gabaryty należy zachować ostrożność w kontakcie tych psów z dziećmi, ponieważ niechcący mogą zrobić krzywdę. Są to psy wyjątkowo rodzinne, które jednak potrzebują dyscypliny od pierwszych dni swojego życia. Osoby, które planują wykorzystać wizerunek doga jako psa obronnego, powinny zainwestować dużo czasu w jego szkolenie. Niewłaściwe treningi mogą przysporzyć wielu kłopotów. Co najważniejsze, te psy są wyjątkowo opanowane, nawet te profesjonalnie nie szkolone nie zachowują się nerwowo.

Z czym powinien się liczyć właściciel doga niemieckiego


Przede wszystkim ta rasa jest droga w utrzymaniu. Ze względu na to, że szybko rosną, potrzebują jak najlepszej karmy. Przy tych psach nie ma mowy o karmieniu z resztek obiadu, po prostu ta rasa, jak na pałacowych rezydentów przystało musi mieć to co najlepsze. Dogi niestety są narażone na wiele chorób, najczęściej występującą jest skręt żołądka, który jest chorobą śmiertelną. Te psy równie często mają problemy z sercem, kośćmi oraz stawami. Dlatego też, bardzo istotne jest dobre odżywianie psa i wyjątkowe dbanie o niego. Jak na dużego psa przystało, dog musi się wybiegać. Nie jest typowym kanapowcem pomimo swojego powściągliwego charakteru i małej dynamiki.

Te wyjątkowo piękne psy znalazły sporo miejsca w sztuce, ich wizerunek chętnie jest wykorzystywany w filmach. Pomimo swojego niewątpliwego uroku, każdy, kto zastanawia się nad posiadaniem psa z tej rasy powinien zastanowić się nad tym czy ma możliwości czasowe i finansowe. Są to psy szczególnie wymagające, a każdy pies, który jest niewłaściwie prowadzony i zaniedbany pod względem zdrowotnym będzie uciążliwością. Jednak dla prawdziwych miłośników dużych psów, jest to rasa szczególna, która jeszcze przez wiele lat będzie numerem jeden.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Przeczytaj również